Prace w ogrodzie

IMG_20160523_104647Wiosna to dla nas, uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy, czas wytężonej pracy ogrodniczej. Już na początku maja zabieramy się za przygotowanie naszego szkolnego ogródka. Najpierw Jakub przekopał ziemię, następnie Paweł wygrabił pozostałości po zimie. Potem przygotowaliśmy grządki gdzie można było już spokojnie zasiać przygotowane nasiona różnych warzyw.
Paweł zasiał fasolkę szparagową, buraki i koper. Jakub zasiał marchew, sałatę i szpinak. Nasza wychowawczyni pani Agata pokazała nam jak należy sadzić sadzonki wcześniej wyhodowanych warzyw i ziół. Wspólnie posadziliśmy pomidory i majeranek. Codziennie po przyjeździe do  szkoły pamiętamy, aby podlać nasze roślinki. Dbamy też, aby nie rosły tam żadne chwasty. Przy tak pięknej pogodzie już widać pierwsze owoce naszej pracy. Tak prezentuje się nasz szkolny warzywnik.